Sport

Më në fund, derbi i kryeqytetit do të luhet sot pas një sërë pengesash të hasura gjatë këtyre ditëve të fundit.

: “Kur e Lotito e emëroi e konsideruan të çmendur...

Daniel Godelli shkëlqen në Almati të Kazakistanit. 22-vjeçari nga Peqini ka fituar 2 medalje ari dhe një argjendi. Danieli provoi edhe rekordin botëror, por nuk ia doli dot mbanë.

Daniel Godelli shpallet kampion i Botës në stilin e shkëputjes në Peshëngritje, nënkampion i Botës në shtytje dhe kampion i Botës në dygarësh.

Fillimisht, ai ka ngritur 171 kg në shtyrje dhe ka marrë medalje ari. Peshëngritësi shqiptar ka arritur të mundë kështu kampionin aktual të botës, kinezin Lju Xiaojung, i cili doli i dyti në kampionatin e këtij viti, falë peshës trupore më të madhe.

Me rastin e vendimit te UEFA's per Shqiperie, te cilin vendim, ndryshe nga ne te tejret, Platini s'e priti te dale para se ai te bente fushate posikurse kunder Shqiperise, per te justifikuar qasjen BE-iste te UEFA's ndaj Serbise.

0 - 3 në tavolinë pas një nate skandaloze në çdo kuptim. Në Tiranë tifozët kanë nisur xhiron me makina nëpër rrugët, por ndjenja e zbrazëtisë dhe trishtimi ende nuk është larguar. Kur skuadra jonë po tregonte epërsi dhe i afrohej golit, tifozët serbë nisën teë hedhin në fushë fishekzjarrë dhe sende të forta. Mandej, fluturimi i flamurit shqiptar nga një drone mbi stadiumin ka shkaktuar shkrirje mendore tek tifozët dhe futbollistët serbë. Që aty gjithçka degjeneroi në dhunë të pështirë. Disa futbollistë shqiptarë janë goditur rëndë nga tifozët serbë, Balaj me një stol.

Faqet