Java në foto (2)

Trump ne konventen republikane
Ushtaret turq dorezohen pas grushtit te shtetit mbetur ne tentative
Jesse James ne funeralin e 37 vjecarit te vrare nga Policia ne Baton Rouge
Nje burre sheh mbi memorialin e improvisuar ne Nisë
Fotoja e familjes mbreterore daneze duhet te prese
Nje femije plagoset nga bombardimet ne Alepo, Siri
Migrante nga Libia kalojne Mesdheun me gomone
Hillary Clinton ben nje foto me telefonin qe mbart imazhin e saj
Ky burre vrau te motren 25 vjecare ne Pakistan sepse ajo "turperonte familjen". Motra ie quante veten "feministe" dhe kishte rreth 750,000 ndjekes ne Facebook

SHBA: Basha po përpiqet qëllimisht të bllokojë reformën në drejtësi (226)

Ambasada amerikane ne Tirane ka bere nje reagim mbremjen e se merkures duke deklaruar se, kreu i opozites Lulzim Basha ka bere nje propozim te fundit per reformen ne drejtesi qe ka per qellim bllokimin e saj.

Propozimi më i fundit për të cilin flet SHBA, ka të bëjë me përgatitjen e ndryshimeve të fundit në draftin e reformës në drejtësi, ku PD kërkon që këto ndryshime të përgatiten nga grupi i negociatorëve. 

Reagimi:

Arrihet marrëveshja për Reformën (114)

Ne fund te gjithe kane deklaruar fitore dhe kane rene dakord ta votojne neser ne Kuvend versionin e propozuar ne fund nga Nuland. Shqiperia nga neser, ne mos ngjafte ndonje çudi, do te kete nje ligj qe reformon thellesisht Gjykatat dhe Prokurorine permes nje procesi filtrimi te mbikqyrur nga nderkombetaret. Reforma parashikon edhe ngritjen e njesive hetuese qe to te merren me korrupsionin nder zyrtare dhe ish zyrtare te larte.

Meta: Reformë dhe Qeveri teknike (474)

Ne nje konference per shtyp dhene paraditen e sotme, kreu i Kuvendit, Ilir Meta ka deklaruar se edhe atij i eshte sosur durimi me lojerat qe behen ne kuader te reformes ne drejtesi. Meta ka bere thirrje per Ramen, Bashen, Lu, Vlahutin dhe ate vete, qe te mbyllen ne Kuvend deri sa te gjejne nje kompromis. Ai ka thene se pas miratimit te reformes vendi duhet te kete nje qeveri ekspertesh qe ta coje ne zgjedhje te parakoheshme.

Ne as nuk shitemi, as nuk blihemi (por sponsorizohemi) (27)

Gjithmonë më ka futur në dyshim ajo thënia, se pas çdo burri të suksesshëm qëndron një grua. Qëndron në shtëpi, sigurisht. E lan, e shpëlan, gatuan dhe i hekuros këmishat, rrit fëmijët dhe u thotë në darkë të mos flasin me zë të lartë, sepse shqetësohet babi, duron mamanë e tij dhe pret e përcjell fisin e shoqërinë. Në disa raste punon dhe u thotë shoqeve që sado lekë të kesh mirë është të dalësh nga shtëpia, në të tjera raste thotë që nuk ka punë më të vështirë, sesa mbajtja e shtëpisë dhe se s’ka lekë që t’ia vlejnë aq mund...

Lu sfidon Ramën dhe Bashën të takohen të hënën (28)

Ambasadori Lu u është drejtuar drejtpërdrejt shqiptarëve përmes një letre të hapur ku pasi ka shprehur lodhjen dhe acarimin me politikanët shqiptarë e ka cilësuar të papranueshëm versionin e propozuar në fund nga PD. Në lidhje me kryeministrin Rama, ambasadori Lu ia ka djegur djegur gurin që luajti sot, duke e refuzuar qëndrimin e tij se nuk do të ketë më negociata. Lu mendon se do të ketë dhe do të ndodhin të hënën. Më poshtë, deklarata e plotë e ambasadorit amerikan.

1984 (31)

Të tjera nga shtypi

Shtetet e Bashkuara nuk po gjejnë qetësi. Rishtazi u qëlluan për vdekje policë, shqetësimi për trazira të reja po rritet. Çfarë po ndodh në vendin mëmë të demokracisë?

Kryeministri Edi Rama e ka cilësuar si absurd refuzimin e fundit të PD ndaj variantit të ofruar nga Shtetet e Bashkuara dhe propozimin e bërë prej saj e ka cilësuar si alibinë e radhës.

Arqipelagu

Shtëpia e Librit

Almost Single

O Pjeshke!

Rrethana dhe Rrethina

Konsumerizëm

EKONAL

Kinoditari

Elian Gjini Blog

Fletore

Multimedia Channel

Aliens' Corner

Holy Shqip

Now (0)
Halloween (0)
Halloween (0)

Dude, where's my gomar?

The Lone Blonde

Bashkëbisedim

Tralala-ja që po dëgjon

Pa Censura

Pa censurë 115 (476)
e fundit nga Debris