Foto e ditës

Presidenti Bujar Nishani dhe Zonja e Parë, Odeta Nishani kanë organizuar Ballon Presidenciale. Aktiviteti është zhvilluar në ambientet e Pallatit të Kongreseve në praninë e shumë të ftuarve, personalitete nga fusha të ndryshme.

“Tashmë ajo që ne e kemi quajtur ‘Ballo Shqiptare’, presidenciale, po ngre tiparin e saj për të dytën herë në prag të Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri duke rikthyer mes nesh një traditë që zë fill qysh nga vitet ’30-të në shtetin tonë.

 

Klikoni në foto për diçiturat dhe vendodhjet përkatëse. 

Foto të tjera janë të mirëpritura.

Dje mbasdite operacioni i pastrimit te Tiranes nga ndertimet apo zgjatimet ndertimore pa leje kishte vazhduar ne unazen e siperme, ne rrugen e Fortuzit dhe sot ne mengjes fadromat kishin hyre ne rrugen "Mine Peza".  

Bulevardi Deshmoret e Kombit eshte  shnderruar sot ne nje memorial  per martiret e klerit katolik te vrare gjate  regjimit komunist. Ne pritje te vizites se Papa Franceskut me 21 shtator, fotot e 40 klerikëve të vrarë në komunizëm jane vendosur përgjatë bulevardit “Dëshmorët e Kombit” duke krijuar nje atmosfere shume emocionuese.

Karikatura e dites

 

Pamjet që shikoni dhe që nuk kanë nevojë për koment sqarues, ndodhen në trotuaret rrethues të Muzeut Historik Kombëtar në qendrën e Tiranës (pjesa perëndimore e tij). Cdo ditë këtu kalojnë, ecin me mijëra njerëz, por jo politikanë, e as deputetë.  Ata, ato së bashku edhe me Kryetarin e Bashkisë kanë kohë që nuk ecin me rrugëve. Vetëm fluturojnë me preteksin se janë shqiponjat e këtij vendi, zotërit tanë. Nuk e di, por si nuk pashë një ndryshim për mirë që t'i bëjë qytetit ky kryetar bashkie?

 

Në emisionin “Opinion” në tv Klan të Blendi Fevziut, ka pasur një debat të nxehtë mes ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri i ftuar përballë analistëve për të folur për situatën e rendit por dhe operacionin e arrestimit të bandës së tritolit. Shpesh gjatë debatit ministri i Brendshëm Tahiri i tërhiqte vëmendjen analistëve duke i thënë se për pyetjet, dhe qëndrimet e tyre, të cilat sipas tij kishin si qëllim për të zbehur punën e policisë në luftën me kriminalitetin, i bënin pasi lexonin mesazhet që i mbërrinin në celular.

Faqet