Acarim Nervash

Shqiptarja.com ka publikuar nje kerkese te autoriteteve te Luxemburgut te leshuar ne vitin 2011 per informacion ne lidhje me nje transferte prej 1.7 milion dollaresh kur Andis Harasani ka qene drejtor. 

Ish drejtori i KESH Andis Harasni nuk është ne hetim vetëm nga autoritetet shqiptare por dhe nga ato të Luksemburgut. ReportTv zbardh ekskluzivisht dokumentin ku prej 2011 Harasani hetohet për një transfertë të dyshimtë prej 1.75 milionë dollar nga një kompani me seli në Ishujt Virgin e cila ka përfituar nga shteti shqiptarë 20 milion dollar për blerje energjie.

Qeveria do te privatizoje fitimet e INSIG - gati klientela

Si ti perdorim zyrat e kembimit valutor per pastrimin e parave?

Opendata.al

Nuk kam parë asnjë kryeministër të ndonjë vendi normal, që, pasi të qëllohet me vezë nga studentë pa asnjë lidhje me partitë, të dalë para kamerave e në vend që të shpjegohet, të ikë duke u ngërdheshur...

Serveri tek Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve është shnderuar, por të dhënat i ka aty...

"Kur plaçkitja bëhet mënyrë jetese për një grup njerëzish në një shoqëri, me kalimin e kohës ata krijojnë për vete një sistem të ligjshëm që e autorizon plaçkitjen dhe një kod moral që e glorifikon atë“  - Claude Frédéric Bastiat

Ish-ministri i arsimit Tafaj akuzohet për shpërdorim detyre

Historiani Arben Llalla ka postuar një fotografi në profilin e tij në Facebook, ku shihet ish themeluesi i Partisë Demokratike Gramoz Pashko duke folur në Kongresin Amerikan në vitin e mbrapshtë 1997, përcjell portali Albeu.

Sipas z.Llalla, në këtë fjalim profesori i njohur ka kërkuar shpalljen e Autonomisë së Epirit të Veriut, ndërsa në krah të tij ka qënë greku Nikolla Geixh. Ndërsa në anën tjetër, kongresmeni amerikan Dioguardi është përpjekur të mbrojë Shqipërinë që në atë kohë vuante nga ngjarjet e rënda të 1997-ës. /albeu.com/ 

Dokumenti që tregon se Ajola Xoxa qe avokatja e procesit të pastrimit të parave

Faqet