Gazeta Shqiptare

" Përmes blerjes së votës, ata prodhuan mekanizmin: vidh paratë e popullit dhe me një pjesë të tyre riblej pushtetin".

Këtë batutë të famshme të Jovan Bregut nga komedia “Pallati 176”, na e risolli kryeministri i vendit, Edi Rama, në intervistën e fundit tek "News 24".

*Ose gabimisht një homazh për të

Në rrjetet sociale ka nisur një fushatë e gjerë për lirimin e 200 vajzave që janë rrëmbyer në Nigeri nga militantët islamikë të grupit të njohur si “Boko Haram”. Pjesë e fushatës janë bërë edhe yjet e Hollywoodit, të cilët u janë përgjigjur kërcënimeve të militantëve për t’i shitur vajzat, me sloganin “Real Men Don't Buy Girls (Burrat e vërtetë nuk blejnë vajza).

(er.cu/BalkanWeb)

Faqet