Gazeta Panorama

Me urdhër të Prokurorisë së Shkodrës është ndaluar mbrëmjen e të dielës ish-kandidati për deputeti në Shkodër, Sait Fishta. Ndaj tij rëndon akuza për “Ndërtim të paligjshëm në tokë publike”.

“Kandidati” i Blushit: mes tregut, letërsisë dhe etikës

Në mos qofshi ndjekës të rregullt të teatrit, keni shkuar së paku një ose dy herë. Në njërën nga të dyja, me gjithë që mund t’i keni mbledhur të gjitha forcat për t’u përqendruar në dialog, me siguri që ju ka ndërhyrë thirrja e hoxhës.

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha flet për alternativën e opozitës, marrëdhëniet me Ilir Metën dhe akuzat ndaj tij për pasurinë nga ana e mazhorancës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi sot se opozita nuk do të tërhiqet nga hetimi i çështjes së CEZ megjithëse kreu i Kuvendit bëri pakt me kryeministrin.

Ish-ministri i arsimit Tafaj akuzohet për shpërdorim detyre

Faqet