Berisha i kërkon dorëheqjen Metës dhe shkëmbimi mes të dyve në Kuvend (204)

https://www.youtube.com/watch?v=m1WRkr4dFxg

Ish-kryeministri Sali Berisha i ka kërkuar dorëheqjen Ilir Metës nga Pozicioni i Kryetari i Kuvendit, duke e akuzuar si personi që ka paguar për të vrarë Tom Doshin, por Meta iu përgjigj se nuk e jap dorëheqejen për Shkëlzenin sepse e kishte dhënë njëherë. sepse Shkëlzeni ishte në videon e Dritan Priftit. Dhe më the shiko cfarë ka bërë ky budallai.

Durim Bani rrëfen se Doshi e ka paguar të japë dëshmi të rreme (382)

Sipas burimeve te prokurorise ne serine e sotme te kesaj historie, Durim Bani rrefehet dhe deklaron se historia eshte e sajuar nga Doshi. Ai thote se deputeti i PS e kishte paguar apo shperblyer duke i blere nje makine te blinduar, ne menyre qe Durim Bani te deklaronte per autoritetet, nder ta edhe Ministrit te Brendshem, se ishte paguar nga Ilir Meta per te vrare Doshin.

Si merret patenta pa asnjë ditë kurs (8)

Emisioni investigativ “Fiks Fare” nisi këtë të mërkurë transmetimin e fakteve mbi zinxhirin e sekserëve që të ndihmojnë për t’u pajisur me patentë pa bërë asnjë ditë kurs, asnjë ditë praktikë por duke paguar dyfishin e çmimit. Pronari i autoshkollës merr menjëherë 700 mijë lekë të vjetra, ndërsa 500 mijë të tjera pas daljes nga provimi. Provimi i teorisë: hy, mos shkruaj asgjë, firmos dhe dil pas 20 minutash.

Ndalohet në Han të Hotit Durim Bani, njeriu që Doshi thotë se ishte paguar për ta vrarë (138)

Prokuroria e Krimeve te renda ka nisur kryesisht hetimet lidhur me pretendimet e deputetit Tom Doshi, te bera publike diten e djeshme pas vendimit per perjashtimin e ketij te fundit nga grupi parlamentar i Partise Socialiste. Burime nga Prokuroria e Pergjithshme bejne me dije se diten e sotme eshte ndaluar shtetasi Durim Bani, nga Fushe Kruja,  i dyshuar si i perfshire ne planet per vrasjen e deputetit Doshi. Personi ne fjale eshte ndaluar ne piken e Hanit te Hotit, teksa po tentonte te kalonte kufirin ne drejtim te Malit te Zi.

Pas akuzave të Doshit, Kryeministri takon Kryeprokurorin, Ministrin e brendshëm (146)

Pas përjashtimit dje të deputetit Tom Doshi nga Partia Socialiste, kryeministri Rama ka thirrur sot në një takim Prokurorin e Përgjithshëm Adriatik Llalla dhe Ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Takimi mes zyrtarëve të lartë ka ndodhur në Kryeministri, ku të tre u takuan, pa praninë e mediave. Takimi ka zgjatur rreth 20 minuta dhe pas tij nuk ka patur ndonjë deklaratë publike mbi përmbajtjen. Takimi vjen pas ngjarjeve të djeshme në PS, dhe akuzave të rënda që Doshi drejtoi ndaj Metës dhe Ramës, në lidhje me një porosi për ta vrarë.

PS, përjashtohet Tom Doshi: Meta ka paguar për vrasjen time dhe të Fufit (407)

Deklarata eshte bere nga vete deputeti i PS, i cili ka thene se ky vendim nuk do ta perjashtoj nga politika. Ai ka akuzuar kryeministrin dhe kreun e Kuvendit. “Edi Rama sot ka një tutor që është Ilir Meta, i cili ka urdhëruar vrasjen time dhe të Mhill Fufit. Kam 5 muaj që ia kam bërë të qartë këtë gjë, jo vetëm Metës e Ramës, por edhe kryeprokurorit të Përgjithshëm e prokurorit të Krimeve të Rënda.

Nuk ishte vrasje, por ekzekutim publik (10)

Mbaj mend, që kur isha 17 vjeçe, njoha një djalë në urën Bolshoi Moskvorestski. Ishte verë, ngrohtë dhe një vend frymëzues për gjëra të bukura. Edhe shumë vjet më pas, kam kaluar mbi këtë urë mbrëmjeve. Gjithmonë jam ndjerë e sigurt aty, qoftë ditën dhe qoftë natën. Dukej si vendi më i sigurt në botë. Fundja, çfarë mund të të ndodhte në një vend aq afër mureve të Kremlinit? Lideri i opozitës ruse, Boris Nemcov, u qëllua për vdekje mu aty, ditën e premte. Në vendin më të sigurt, në vendin më të shenjtë dhe në vendin më të paqtë. Dje u riktheva përsëri atje, por nuk ishte më e njëjta pamje.

Policia ndërpret grevën te Mjekësia, s'kishte leje. Studentët: U dhunuam (56)

Policia ndërpret grevën e studentëve të Universitetit të Mjekësisë, pas kërkesës së Rektoratit për lirimin e menjëhershëm të ambienteve të Fakultetit të Shkencave Mjekësore dhe Teknike. Kjo për shkak se godina, sipas tij, ishte zënë në mënyrë të paligjshme nga studentët e transferuar nga universitete private.

Dy adoleshentët që synojnë të ulin smogun nëpërmjet shkencës (17)

Ata janë dy maturantë shkodranë, të cilët i mban bashkë pasioni për shkencën dhe ëndrra që në një të ardhme të bëhen mjekë. 18 vjeçarët Sheri Tuzi dhe Drini Draçini u shpallë fitues të një konkursi mes kolegjeve turke në Shqipëri. Ata prezantuan një projekt i cili mund të implementohet lehtësisht në infrastrukturën e qytetit dhe nëpërmjet reaksioneve kimike mund të ulë smogun. Ky konkurs organizohet çdo vit nga disa kolegje private. Ky ishte edicioni i tetë.

Të tjera nga shtypi

Përparim i vërtetë nuk pritet as nga vendimet e reja për politikën ndaj refugjatëve. Shumë e madhe është frika e vendeve të BE nga migrimi i pakontrolluar - pavarësisht fjalëve për humanizimin, mendon Barbara Wessel.

Në artikullin e dytë të serisë së reportazheve mbi origjinën e djathit kaçkavall, gazetari Altin Raxhimi ia shkul rrënjët nga Lazarati, merr vesh se zona e Shkodrës e nxjerr djathin e keq dhe heton dhe pista të tjera.

Arqipelagu

Fletore

Dimër (0)

Kuturu

EKONAL

Shtëpia e Librit

Konsumerizëm

Rrethana dhe Rrethina

Urban Survivor

Arti i të jetuarit

Aliens' Corner

Holy Shqip

Halloween (0)
Halloween (0)
Changes (0)
Changes (0)

Dude, where's my gomar?

Bashkëbisedim

The Lone Blonde

Wildkat Formation

Tralala-ja që po dëgjon

Pa Censura

Pa censurë - 88 (16)
e fundit nga Edison