Thone per ne grate qe jemi "te trasha" ne timon dhe s'kemi instikt. E mire, ngaterroj gjithmone anen e majte me te djathte, dmth dua te kthehem majtas dhe hap flashin per ne te djathte, por meqe kam mendje femre, ia gjej anen shpejt. Po fundja c'u be? Veçse kam pare ca burra ne timon, qe mos o zot e pac per kismet t'i kesh perpara, majtas a djathtas (tani mos kerkoni anen e sakte). Po pyetja eshte: pse shani mer kur shihni gra ne timon?

232 Komente

Ou!  Sic duket e ndjejne qe po i rivalizojme edhe ne ato  drejtime ,qe me pare ishin  monopol per  burratsmiley,madje thone qe femrat jane shume te kujdeshme ne timon ,prandaj me keto te shara mundohen te na kapin ne gabime.

Nuk ngas ,por kur kam qene ne guide per patent ,kur meshkujt u binin borive,se demek ca me tabele autoshkolle siper une,ca femer ,i binin borive ,dhe une ngaqe trembesha ,se isha e perqendruar ne timon,i shaja vazhdimisht "tr*p" smiley 

Nuk besoj se ka njerez qe nuk shajne ne timon.Kur shava dhe une ,lere me te tjeret.

Aq shaj moj, sa bej habi me fjalorin tim smiley. Jo po do t'i duroj.

po komentova sic duhet te kjo teme, do e filloj listen e sharjeve tani dhe do e mbaroj per krishtlindje. kshuqe po e lej fare

nuk maroj dot, i bi te lej pjesen me te mire te fjalorit pa permend smiley

Si mund t'i shash femrat, sidomos ne timon?

 

 Legs of sexy, attractive brunette woman getting out or getting in an elegant luxury car.

Po ti kete gje nuk mund ta shohesh nese sje ne makine me te smiley

Jam tip me fantazi.

Me mjafton ideja smiley

PO po, vendosni dhe telefonin ne vesh dhe fantazia vuuu.

Une nuk diskriminoj ne sharje! Absolutisht jo! Nese je ne linjen e shpejtesise, dhe ecen me 50, ta kam pre faturen; ca me keq nese rrefuzo te kalosh djathtas, prit terror... nese futesh pa sinjal dhe pa kthy hic koken per te pa ke ke anash, ta kam pre faturen.. 

 

Une nuk i shaj asnjehere femrat ose me mire nuk shaj asnje. Megjithate femrat jane 99% skandal ne timon. Sigurisht ecin me ngadale se ne por kjo jo se jane te kujdesshme por sepse nuk kane pike refleksi. Per te qene i sinqerte ka dhe femra qe i japin shume mire makines (numerohen me gishtat e nje dore) por une mendoj se femren e ka programuar zoti ti "japi" mashkullit. Jam i sigurte se ne situatat e rrezikshme ne rruge, ne te qindttat e sekondes kur kerkohet refleksi, femra bllokohet.

 

P.S Venuso, ngjake shume FEMININE smiley kur shake me llafe turpi. Keshtu vazhdo smiley

s'di pse kjo foto me duket me hot se ato te tjerat

po vras mendjen pse. syte, buza e kafshuar, apo pamja prej shushke? hmm

Femra e ben makinen te duket me feminile kurse makina  e ben femren me maskuline. Ruaju nga femrat ne pushtet dhe ne timon smiley

... me me shume "feminitet" do ishte shqipja e sakte smiley

 mire, ngaterroj gjithmone anen e majte me te djathte, dmth dua te kthehem majtas dhe hap flashin per ne te djathte, por meqe kam mendje femre, ia gjej anen shpejt. Po fundja c'u be?

Jo per vozitesen asgje s'behet, por mund te behet per te gjithe qe jane rreth e rrotull automjetit qe po vozit. Sinjalet nuk jane per te miren e vozitesit/es por per te lajmeruar ata perqark qe te pergatiten e te reagojne (ndalojne, presin sa te kalosh ti, etj. etj.).

Gjemb mos bej keshtu dhe ti. Goca shyqyr qe mban timonin ne dore, ti e huto, jo sinjali jo kthej koken jo pasqyra jo krahu majte jo krahu djathte. Mo ja lodh koken dhe ti. Timonin drejt dhe yxhym perpara. Need for speed eshte jeta. Ene po u perplase e bo reset smiley

Kam pas nje shoqe para ca kohesh, ishte kaq e sofistikuar saqe edhe makinen e ngiste kom permbi kom.

Pse si doje ti. Ti jepte makines me shale hap? smiley

grate vijne te dytat,pas pleqve. te pakten shumica e grave rrine djathtas e nuk pengojne,ndersa pleqte,,,i ze dhe gjumi ne makine.

Melarda, ate punen e krahut te djathte dhe te majte shpesh e kam edhe vete ne jeten e perditshme, por ne makine eshte kollaj. Truku eshte qe ai "bishti" i sinjalit te shkoje ne kahun nga rrotullohet timoni. Vetem po ke problem edhe nga do ta rrotullosh timonin smiley, por ketu s'ka gje qe te ndihmon pastaj.

p.s. nje cope burri i felliqur ne moshe te tim eti ma ka shpifur perjete vozitjen e makines

 ate punen e krahut te djathte dhe te majte shpesh e kam edhe vete ne jeten e perditshme

smiley

cfare ka per te qeshur?! jam mengjarashe e korrigjuar

Mos u nxeh Finis.  Je shume e lezetshme ne pergjithesi, jo vetem kur ngaterron krahun e djathte me ate te majte.

P.S. Ne shkolle te kane korrigjuar?

Fini, mesuesin e makines e bona telef, ai thoshte majtas, une djathtas. Me tha qe 70% e femrave iu ndodh ky fenomen, por tani jam ber expert moj. Uhu, fluturoj smiley

PO te kesh nje makine perpara qe ndez sinjalin e djathte e te kthehet ne te majte, sigurisht qe do e shash shferin. Por kjo ka te beje me shoferin dhe jo me seksin e tij/saj.

PS. Ka mjaft femra qe e ngasin shume mire makinen. Ashktu sic ka edhe shume meshkuj qe jane bernut ne shoferllek. 

Mu me ka ndodh e kunderta. Me ka sha nje shofere femer.

- O sh.....e ! Hap krahun ! Te q....a robt ku t`i kesh !

Ja keshtu me tha .

Shume e sjellshme nga ana e saj.

Po pse mer kuksian jam une ? smiley

Besoj i buzeqeshe dhe i shkele syrin ? smiley   smiley

I ka dhene edhe adresat. hahahah

mesiguri do te kete qene ndonje nga ato lezbiket se jane shtuar shume keto kohet e fundit. 

Keto kohet e fundit hypi rralle ne makine une se kam marre keshilla qe ecja te ben mire per shendetin . smiley

Po si ishte tamam kjo puna e lesbikeve ?

Mos e ke me te futme se kam mesu dicka per njanin ketu prenej. smiley

Koth, fol me emra te lutem. Jo per gje po na je bo si sali qe thone une e di i gjo po nuk e them se di vete personi smiley

Femrat se kane shume te zhvilluar orientimin hapesinor. Ecin ngadale e me kujdes pasi aq refleks kane. Kur kane lindur zoti ka qene i kursyer me to ne kete drejtim, por ama i ka dhene talent per pune shtepie e gatimsmiley

nejse keto jane shoferet me te famshme te botes

http://www.youtube.com/watch?v=VVZBq1naTNY

http://www.youtube.com/watch?v=LTKFaBvW6oc

http://www.youtube.com/watch?v=EYXbddoVjTY

http://www.youtube.com/watch?v=fydP4HjARkE

http://www.youtube.com/watch?v=_rHY1qKLLws&feature=related

Femrat nuk dine ti japin makines dhe nuk kane lidhje fare me ngarjen (driving),se di mbase esh gjenetike qe mos e kene haberin fare nga timoni.
Me perjashtim (1 ne 1 milion ose 10 milion dicka e tille).

Se di per cfare i referohesh krahut te djathte apo te majte po po te ket vajtur kaq keq puna sa mos te kesh as minimumin e orientimit njerezor athere rri ne kuzhine,edhe po u ngaterrove ne kuzhine nuk ben ndonje dem te madh.

po ça mos ti shash...  pershembull,  ato kujtojne se pasqyra ne makine eshte per te pare si rrine floket apo per te lyer syte e buzet...smiley harrojne qe jane ne rruge para semaforit.. e njerezia ngutet te shkojne ne pune e sua kane ngene..

Pse nuk eshte per ate pune pasqyra?! E per cfare tjeter mund te jete?

Mire, mire, po ama sa ndjesi fuqiplote eshte teksa je duke ngare te shikosh mashkullin ne sediljen e pare te shtrengohet fort e te filloje te thote me vete lutje pas cdo parakalimi e cdo kthese qe ti ben smiley  smiley

 

Po me sa duket para dashurise per jeten (a frikes se vdekjes, smiley ) e kemi arritur barazimin gjinor. Eh, iku koha qe 'burrat vdisnin si me le' Bame. smiley

@Belul: Pi rakine, mos pi mendjen. smiley

epo mire ti behet atij lloj mashkulli moj korcarke .. qe sqenka i zoti ta kap vet timonin..smiley

me duhet,ndershmerisht.smiley, te pohoj, se une  vet, kam qene bashkpasagjer  ne sediljen e pare disa here... por ka ndodhur per arsye  sigurie... pasi kemi qene ne party/fest etj dhe kam qene i pire.smiley

Vallaj, ndihem me burre po t'i jape gruaja makines, sesa une te dehem pas party-t e femra te arrije ta mbaje pijen, e te me coje perkrahu. smiley

E them ngaqe jam shpesh ai pasagjeri smiley

jo jo.. ketu te ne funksionon ndryshe... nese dikush do vendosi te ngase makinen pas party, nuk pi alkol, fare.   kemi dhe nje emer  te vecante ne ketu per ata qe do bejne shoferi(e)n dhe nuk pijne alkol gjate festes.  ''BOB''  quhen...

p.s  gjithashtu me ka qelluar qe te shoqerohem me femra qe nga natyra , spara pijne (ose pijne shume pak) pije alkolike.. edhe kjo, ndershmerisht.smiley

Meqe te gjithe po postojne foto,Michelle Mouton:

 

 

E morem vesh.  Nqs jemi semi-pothuajse-apo-fare nudo ne makine, hallall na i boft zoti te gjitha. 

e seksualizuat edhe kete teme. jazek ju qofte. smiley

po mire, ju fshite foton qe i tregonte derra dhe late ato qe i tregojne gica?

Ue, e hoqen Te Ngjeshuren e Vogel!! smiley

Harram, HARRAM! 

Te perbashket spiro hmm? 

Pa marmite t'lujne mench? smiley

ra sopata e pa drejte e adminit smiley si rralle here i censuruar.e perse? te kerkosh gjerat e perbashkata eshte metode njohje. E mire, po e filloj me dallimet. Makines i nderrohet vaji nje here ne vit smiley

lol

Makines i nderrohet vaji nje here ne vit smiley

Te dyja te marrin ne qafe, po s'e pate mendjen. Sidomos ajo e tjetrit, qe te vjen perballe, dhunshem, dhe kur ti je ne rregull me tenden.

Cdo 10000 km deshe me than ? smiley

Ra sepata e adminit,

Ja la pergjys* ketij timit smiley

 

*muhabetin

Pse e hoqet postimin e spiritusit?

Une me ne fund u mendova e zbulova se c'kane te perbashketa femrat e makinat. :o

Po jane shume ato te perbashketat mer, ose arsyet pse meshkujt ngordhin per makina smiley po xex me i thone ketu smiley

Pytje diskriminacionante ndaj femrave qi ngasin biqikleta dhe skafe, por jo makina.

Une nuk e kuptoj mire, ju i bini me dore ne shoqerine e njeri-tjetrit por ju pelqen kur ka edhe femra spektatore?

Njera dore lan tjetren e ben uje dhe tjetra ta kthen dhuraten...apo te dyja lajne fytyren, si eshte ajo shprehja.

Ja dhe nje gje tjeter e perbashket mes makinave dhe femrave: tamam atehere kur mendon se ua njeh huqet dhe e shtyp fort akseleratorin, te hedhin mendereperpjete ne ndonje kanal anes rruges.

teta administratushe, fshije dhe kete, nese fshin dhe te tjerat, se na skandalizove me ate te renen me dore.

Trop, t'est vraiment trop smiley

 

Pervec sime meje qe shkakton radhe kilometrike makinash kur eshte ne timon, te gjitha femrat e tjera me makine (jo thjesht me patente) qe njoh, i japin shume shume mire. 

 

Pleqte po, te smerilosin prostaten. Pleqte dhe shoferat e Fierit smiley

Thoni c'te doni ,po kur vjen puna ne teori ,femrat ua kalojne meshkujve. Meshkujt i mesojne sinjalet rrugore ,vetem kur fillojne te ngasin dhe pasi kane ngrene per cdo shenje  ndonje gjobe te miresmiley

 

The conversation here is shat upon! smiley

Bye bye! 

 

Cfare lloj makine kane lezet te ngasin femrat? smiley

Mua te them et drejten me lezetojne kur i shoh me makina te medha, nga ato "burreroret", jo te vogla "femerore". Gjeja e pare qe mendoj eshte "hallall, motra, pse s'te gjeta ty per grua".

mire o mire, shajini ju femrat ne timon... ne u dalte ndonje si kjo pastaj....smiley

Pupupu c'namuzqare paskan qene Monda dhe Finisi! Edhe Daniken e hoqet mori lumadhe? Po ajo ju nderon dhe gjinine se eshte goxha vozitese! 

Une jo njehere.  Bile m'vjen keq qe qenkan fshirje.  Realiteti eshte ai qe eshte e shyqyr qe eshte, se, qe te jem edhe brenda temes nje gjobe (per rrip sigurimi se procka te medha s'kam bere) i kam shpetuar me kshu mendje-mashkull-polici smiley.

PS: pakapo ty te duhet ndonje xhevap per ate "mori lumadhe" por zere se ta dhashe. 

Domethene privilegjet si "seksi i bukur" i pranoni (madje i shfrytezoni egersisht smiley ) kurse kur vjen puna tek te drejtat nuk ju pelqen. Dmth edhe akullore, edhe cokollate... 

Me falni, po kjo nuk eshte aspak parimore smiley

 

S'isha fare e eger.  Perkundrazi! 

smiley

Me fal, por cfare parimi shkelet nga akullorja cokollate?

E di sh mire se cfare roli ke lozur, po ama shfytezimi i "dobesise" se policit eshte i eger, dmth s`te breu ndergjegjja smiley

Mos bej sikur nuk e kuptove ku e kisha fjalen. Hajde, mos i dredho muhabetit...smiley

S'po bej dredha.  Po s'flas me shkoqur se me trembi trop.  E kur te mbaroj me ato te dashit, kam frike se do u hyje deleve te shkreta smiley

Ti ecen me shpresen qe delja qe nuk ndihet i shpeton Tropit? smiley

P.S Dmth deshte nuk kane shprese??? smiley

te shesesh dy shoqe ne nje dite duhet te meritoje shpetim nga 3-4 gjoba besoj smiley.

nje kile kajsi shkon sa nje kile mish struci. per cmimin e boleve te deleve pyet cunat.

te ngelen bolet neper postime

dhe te mendosh qe na fshive postimet se s'thame as edhe nje kokerr fjale te piste, dhe asnje foto lakuriq

e pakuptueshme, si ata artistet e medhenj fare fare

fjale e piste? po bolet jane krenaria e mashkullit more, c'fjale e piste?

cado qe te kesh pi, mos i degjo shoqet qe te thone "duhet ta lesh, te ben dem per shendetin"

e kane nga zilia

jo per gje po do permendesh e do pranosh qe kot i fshive ato qe fshive smiley

Pse nuk i hidhet dot pak cokollate e shkrire siper akullores?

Monda, nuk shiten shoqet per nje gjobe smiley. Kjo ceshtja e perfitimit nga seksizmi eshte ceshtje pulash dhe vezesh ku gjeli ndoshta s'figuron hic.

Me duket mua, apo je pak nga ato feministet kamikaze ti?

Kamikaze jo, por jam me mjeker, lezbike, muskuloze dhe ha koqe dashi per dreke.

cila pjese e 'lezbike' nuk lexohej mire, gjembi? smiley

jo mi, partnerja gjithashtu ha koqe dashi (si i thone ne gjuhen letrare ketyre, bole?), ajo eshte e kenaqur.

belle ketu flitet peshkisht, mos u habit ti smiley

Atehere i bie testikula peshku (nese ekziston dicka e tille) me mire? smiley

Testosteron dynjaja tepro.  Besoj se e di c'efekt ka testosteroni ne femra...

Nuk e di pakapo. Shyqyr qe ju kemi ju ketu, perhere te gatshem te na ndihmoni te kuptojme trupat tane.

Po ti propozoje qy ime, qe mos ta besh rrugen kot. Nese ne NY nuk shkon enkas per tropin, atehere eshte e sigurt qe do te te refuzoje.

Pakapo, po s'te eci me mua, provo me nje nga keta 4 te interesuarit e tjere.

3 meshkuj me nje femer ne te njejtin vend. Venus...

pse mo, ne nje karrige jemi ul te gjithe ne?smiley

boll shtyte, o milet! e bote kinemane boze.

Po fillon filmi tjeter me Op. dhe Venus

Po ju mer nuk e shikonit dot filmin ne heshtje, pa ngrene kokoshka e pa pi cocacola? Na prishet finalenë (me theks tek è-ja). smiley

Trop tani qe i thote Pakapos "Me shpetova sot, se na e prene filmin, po ketu do vije edhe Stefan Bardhi" (Ne fakt kshu e imagjinoj Tropin sot, me nje kazan me zift perpara dhe 3 miliad qirinj, secili me emrin e cdo mashkulli dhe Tropin qe zhyt qirinjte ne zift: Keshtu ju pafsha te gjithëve. smiley ).

Trop, peace bashke. I love my bole, ndaj i ruaj ato smiley

Neper menu i gjen me emrin "gjendra"...

 ha koqe dashi....

smiley
Mire qe kastron kafshet thuaaaj.

 

po deshte kerkojne vete, se iu rendojne shume.

Kamikaze jo, por jam me mjeker, lezbike, muskuloze dhe ha koqe dashi per dreke.

Ok, gezohem qe u njohem smiley

Trop ke te drejte, parimisht shume gabim beri polici.  

smiley

nuk eshte ceshtje parimi, eshte ceshtje e bishtit te dardhes.

trop, 50-60 dollare eshte gjoba e rripit te sigurimit.  Me taksa e me the te thashe vete tek 200 dollarshi.  Sa eshte kilja e dardhes? smiley.

PS: M'fal po une c'faj kisha mi?  Merru mi me policin smiley

Po kajsia?

PS: bjeri policit, m'lej rehat.  Po mos i bie shume se mos me duhet per here tjeter.

Sikur ta dija qe e ka bere Finisi.  Duket si tip qe s'ja ka idene kushte eshte Danika ajo, prandaj e ka fshire.

Fino, po c'ke kshu moj xhan qe nxehesh kaq shume? Ti e poshter? Mazallah! Une ty te perfytyroj shume te cilter e te embel.

E hengri dhe Fini nje propzoim sot me duket. lol

Se u kujtova nga keto komplimentat e Te pakapshmit...

Na kishin dale nofkat tek Krasta. E mora vesh dje. Ti ishe me e preferuara, ndersa une "zoteria nga Vlora qe ka nje dashuri te madhe per mua". smiley

Kjo pyetja eshte vetem per ata qe shajne? Po ne qe nuk shajme, madje i ngacmojme po ishin edhe te mira? Kjo puna qe grate sdine te ngajn makinen me duket pak klishe te them te verteten..

...breaking news...

tropizma ka shku per fiq!

pse jo, edhe si fiq i njeh gjuha popullore.

c'ke mi dreq qe je gjithe nerva???

bjutifull wedher autsajd. fresh gllobell-worming eer. piersis thru jor llangs.

Gjithmone e mallkoj ate qe shpiku patenten per femrat.

Trop paska shperthy shtarvanin misandik smiley 

Thone per ne grate qe jemi "te trasha" ne timon dhe s'kemi instikt.

Le te thone ca te duan. Fakti eshte qe sipas kerkimeve te ndryshme, grate rezultojne me pak te rrezikshme se sa meshkujt.

Ja njeri prej tyre: http://www.repubblica.it/2007/05/motori/motori-maggio-2007/motori-guida-donne/motori-guida-donne.html

 

E mire, ngaterroj gjithmone anen e majte me te djathte, dmth dua te kthehem majtas dhe hap flashin per ne te djathte, por meqe kam mendje femre, ia gjej anen shpejt.

smiley

Nje studim* tjeter thote qe shumica e aksidenteve te kryera nga shofere meshkuj, ndodhin ndersa keta perpiqen te evitojne shofere fembra.. smiley 

*Marr shembull nga qivriu, studimet i qis si du vet.

Pergjithesisht, une shaj kur me presin rrugen, ose duan te me parakalojne dhe zakonisht jane burra ata qe shaj. Ama, qejfi me i madh eshte kur i parakaloj me ate kaçolen time dhe ata nxefen e duan te me parakalojne me cdo kusht! haha, egoja mashkullore e cenuar nga nje makine çapaçule dhe nje femer qe mezi i duket koka mbi timon! smiley

smiley

Ja nje nga burrat qe provokon per solidaritet mashkullor! 

keshtu doni me na mbush mendjen ju. pse kot flasim ... atehere kur flasim ... ne? smiley

Pervec Guces, s'kam hedh njeri tjeter ne kanal! Monda nuk flet dot, se ruan ende kujtime "te bukura" vozitjesh neper kthesat e Dhermiut! smiley

Te nxorren bllof smiley Nuk ta kuptuan solidaritetin femnuer (TM Zana). smiley

Dhe dy shoqe ne nje dite, eshte se c'eshte!  

Se me lart qe i bija anash e anash tru-policit-mashkullor, ma mori perseprapthi trop (nejse, e paguan dashet) smiley.  Po edhe Ana? smiley

Ju mire qe solidarizoheni me njera tjetren njehere ne vit, po edhe ate here keqkuptoheni. Ne psh edhe kur keqkuptohemi, solidarizohemi. Prandaj we rule smiley

Bashkimi ben kopene smiley

Eh, kopeja ka nevoje gjithnje per nje bari, se!!! smiley

Ti e ke fjalen per "Dashin qe prin kopene"? Drejt ke. Ja psh ke degjuar "Delja qe prin kopene"? 

E shikon qe Mema Natyre (qe te mos flasim per Zotin) na jep te drejte? smiley

 

Po pra, pikerisht Mema Natyre na jep te drejte! smiley

"Mema" eshte ne kuptim fguritiv, kurse "Dashi qe prin kopene" eshte shume me objektiv apo jo? smiley

Kavir, trop e kam nje cerr-e larg e nje shishe vere larg smiley.  Me Anen i cik me veshtire, po i ka marre masat frengu.  Don't let peshk-englendisje fool you smiley

Qeshni ju qeshni, po ketu ne lagje kam nje makine fiks si ajo imja, edhe sec me kap nje denese e nje trishtim, sa me vjen te qaj, me vjen... Kishe menduar ti ndonjehere qe robin mund ta marre malli dhe per makinen?! 

Po ta mendosh holle-holle, per mua, makina nenkupton liri... Gati-gati, po me hyp frymezimi te shkruaj nje leter per makinen time, s'ka kush e perkedhel me...te voglen! E kupton ti, apo jo?! 

Kishe menduar ti ndonjehere qe robin mund ta marre malli dhe per makinen?! 

 

Te merr qe c'ke me te.  Ja pyt mu sa here me ka marre malli per makinen time, kur isha ne tenden smiley.  

Ndersa imja eshte makine "as e vogel moj as e madhe qenke makine moj namuzqare, kur me shkon me shkon me naze, moj makinaaa" smiley.

Vazhdoja se e ke gati smiley

O sa te deshnja, moj,

dhe te dua, moj makineee,

moj! smiley

Po ti pse se more me vete ? Qameti valixhja do u frynte pak me shume smiley

Ma kthyen ne aeroport, me thane mban me shume se 100 ml, prandaj o lere, o ta konfiskuam. smiley 

..se pas dashurise, i vjen radha xhelozise. Monda kthesat e Dhermiut, une vetem te bulevardi Saliut smileysmiley

Se pas dimrit vjen nje vere,

e do shihemi njehere... 

ne mos qofte bulevard,

do te jete det me dallg'....

smiley

Ti vallai ne kete teme duhej te shkruaje vetem "heshtja eshte flori." smiley.

Se jo per gje, po kam heshtur per vete (lexo m'ke lene pa fjale) me ty ne timon smiley

''Pse shani kur shihni gra ne timon?

 

ej, e mbani mend ate shrehjen:   ''e kemi tonin...., i fusim timonin''.smiley

Ka dhe me keq se me i lon celsat e makines "ktyne" smiley ; me i lon me majt arme pshemull.. smiley

smiley.

o trop, mos gjuj mi.  Po qeshja me ata kater ngordhalaqet smiley

une gjithmone e kam dashur nje berete(ajo eshte me e vogla?) per keta zorraxhinjte e lagjeve qe hidhnin llafe,po jo per t`i vrare,thjesht plagosje.

merre .22 pra, ene gjyj n'ajer, ose merre me ajer ene valvite si cube smiley 

aty eshte puna,tani s`me hedhin me llafesmiley

ne tetevjecare kishim ca xhepista lapsash.mora dy brisqe te babit,i preva ne mes dhe i vura pergjate xhepave te cantes me teh lart...preu doren nje shoqja imesmiley

smiley

 

Te ruhem kete vere une dmth, sado qe s'jam zorraxhi lagjeje.

Imagjinoje pak,te gjithe djemte e lagjes me paterica nga plagosjet e Labes dhe kjo kalon triumfatore me pjaten plot e perplot me Trahana mes tyre.

smiley

ncuq, ncuq... kamzhiku eshte me i mire! 

Jo mer lale, jo... Ketu edhe ajri eshte i kripur, pale me per xhepa studentesh smiley

Anonimo lum si gruja/e fejumja/e dashura jote.

ty vetem ke plackat te rrika mendjasmiley

mbreme kam pasur miq deri vone,sot nxora lodhjen,por e kam ne mendsmiley

Hahaha, prit te mesoj rruget njehere, pastaj me jep porosite! smiley

hahaha, varet nga fantazia mi shoqe! Une s'te thashe te vishesh me minifund te zi lekure, bluze te bardhe ngjitur pas trupit, mundesisht te lagur dhe cizme te gjata te zeza ...etj. etj smiley

sa me pelqen fjala ``fshikullime`` e jep fiks zhurmen eee?

ps.ore,mos jam sadiste unesmiley
pps.po dalim me brire prej peshkut

Peshku nxjerr ne shesh edhe anen tende me te erret, me te eger... bishe fare behesh! smiley

sssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssi the?

smiley

maja po fle para se t`i bjere koka

natensmiley

Mire qe s`e ke marre se do plagosje ndonje shoqe si me punen e briskutsmiley Si tha ai shoku i Njutonit "Mire qe nuk ishte shalqi ajo molla qe me ra ne koke". smiley

kush i sha? ... jane madje shume seksi... tek marrin e japin, lodrojne e perkedhelin ate marshin ... apo hekrat e makines... si te jene duke vallezuar ne ate tubin (pole?)... kur i veshtroj, sikur marre pjese ne ate orgjine e tyre me hekurishtet ... forme ... raka-zhdraka-bum-gerr-pa-pa-bum... renkon ajo makine nen sundimin e tyre... Crash (1996) e ka kapur shume mire kete mrekulli: te femres qe kontrollon teknologjine... lodren mashkullore... meshkuj qe prodhojne makina ne imazhin e tyre (zoter? Jo! ka perendesha!) ... e femrat qe i kontrollojne po sikur ata... epshi i simbolizuar nepermjet mungeses se kontrollit... dy makina-njerez te evoluara qe drejtohen me ndergjegje per te gjetur kenaqesine e eperme ... baba-bum... 

Qe te inkuadrojme edhe Anabelen, rikthim ne feminitet dmth makine me marsha? 

Keto automatiket ncuq? 

(pika pika pika)

Mua me kane thene se automatiket jane per femra.

Shyqyr paskan mbaruar te sharat e grave ne timon.

A te fillojme tani me te sharat e grave ne krevat? smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).