Muzikë me krahë

Në këtë takim muzikë nga Daft Punk, Belle & Sebastian, Calexico, Beach House dhe të tjerë. 

Dëgjim të këndshëm! 

http://i.mixcloud.com/Cp7BT

Lista e plotë:

Daft Punk - Digital Love

Unknown - The Morning

Burial - Archangel 

The Antlers - I Don't Want Love 

... And You Will Know Us by the Trail of Dead - Source Tags & Codes

Beach House - Heart of Chambers 

Belle & Sebastian - Seeing Other People

Calexico - The Guns Of Brixton

________

Kërcu përmbi shkarpa: 

The Velvet Underground - Pale Blue Eyes

Can - Oh Yeah

Talk Talk - The Rainbow

 

Në kopertinë: nga seria "the unbearable suspence of transition" © Eni Turkeshi Photography @ flickr.com/photos/eni/

18 Komente

vertet? smiley

te pershendes me kete tipin, te cilit po i ndjek nje emision te arte e po m'pelqen. nga une 5 smiley per t'gjitha. 

Enka ne Shqiperi! Duam kek te lagur! duam kek! duam kek! smiley

Square, pas tre te parave, 10! per tre te parat, s'po te vej note kesaj radhe... smiley

katroro nuk e kom nigju akoma listen, po kshu nga emrat duket si ti vazhdo ne ujera te turbullta.

Kesaj rradhe me thone te drejten erdha ene una si puna Nohise me honger copen e kekut.

hahahahaha.duhet me u taku nai dite qe te vij une me kek te lagsmileyme behet qefi sidomos per Lizin se i kishte njel hatri me mu per i cik keksmiley

Na thuaj, se s'pertojme te vijme ne, me Gucen e me Shemsien bashke. smiley

organizohemi se shpejti ateheresmiley

e prisja ndonje kritike me te thene te drejten per 3shen e pare, prandaj e vura si ngushellim ate 3shen e fundit smiley

Lizander, notojme ne ujera ekletike jo domosdoshmerisht te turbullta smiley

falemnderit t'gjitheve per komentet smiley

eejj..daft punk per te pas turp.??..pararoja e muzikes mer, lejo kto qe pelqejne rock akoma, jan si ato metalarat ne mes te bronx-it, wtf you're still doing here

Fotografia super. Me pelqen kontrasti midis teknologjise tokesore te avjonit dhe relievit te planetit alien.

smiley i alienizova ca ngjyrat ndaj

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).