Me “Vendos Diçiturën” Peshku pa ujë ju sfidon të sillni një diçiturë qe i përshtatet sa më mirë fotografisë së rradhës. Vlerësohet humori, inteligjenca dhe interpretimi më i mire.

31 Komente

Ja dhe dylberi i fundit i haremit te Kadafit...

 sold. 

 

...therefore, zgjedhjet e 8 majit ishin te vjedhura. smiley

dmth ty komenti im tu duk serioz, aka vjedhjet jane zgjedhur se Basha ka dale foto me Gadafin? smiley

jeni ne hall te madh, masturbimi me foto te tilla alone s'ja u heq dot 8majllikun, duhet ta kombinoni me ndonje kure tjeter. smiley

Me duar te lidhura perpara..., qeshin me shemti. Te neveritshem. smiley

E shef veshtrimin e zhgenjyer te Kadafi?

Mbasi ka mbaruar pune Sala me Lulen Kadafi tha "ishte si te hidhje nje salcice mes korridorit..."

 Dy Kamber ne nje der buzeqeshin si te dhjere !

Nje vit me vone ne Aquila, It.

http://www4.pictures.zimbio.com/gi/Barack+Obama+Muammar+al+Gaddafi+G8+L+Aquila+MnLCCBbQ48Fl.jpg

Apple, pse ja heq lodren nga duart kalamajve?

apple vetem solli lodra te tjera.

Berisha permiret koke e kembe duke u diskredituar nga publikimi ne New York Times te aferave te trafikimit te armeve me Gadaffin.....Gjithashtu publikisht dihet se armet e Shqiperise kane mberritur ne duart e Hejzbollahut dhe Hamasit.... dhe ve ne levizje NATOn  e cila fillon te patrulloje ujerat Shqiptare per parandalimin e trafikut te armeve me Gadaffin....Eshte hera e pare qe Nato patrllullon ujerat e nje vendi anetar te saj per te parandaluar trafiqe armesh.......

Meanwile Gadaffi quan Serbet Popull hero dhe Shqiptaret e Kosoves minj arash..

 

 

Albanian Government Selling Weapons to Muammar Qaddafi

 

In January 2010, MEICO a company owned by the Ministry of Defense of Albania engaged in a complex operation of exporting 150,000 82-millimeter mortar shells to Libya. Two Serbian gun smugglers made this export possible.

 

One of them was Slobodan Tesic, who violated the UN weapons embargo to President’s Charles Taylor Liberia; the other was Zoran Damianovic, who in July 2005 spent a short stint in prison in Montenegro for attempted smuggling of a thousand M70 and M72 Zastava assault rifles [note: These are reverse-engineered Kalashnikov variants.]

 

The export of 150,000 82-millimeter mortar shells was made to a Montenegro company Yugoimport of Montenegro, a subsidiary of the Serb weapons company Yugoimport SDPR according to the EUC (end user certificate) and the cargo manifest and the bill lading of the vessel. The payment was made through Niksicka Banka of Montenegro, a bank with old ties to the weapons trade of the MOD of Albania.

 

 

This kind of ammunition export smells badly as Montenegro, a small country of 600,000 inhabitants, imports 150,000 82-millimeter mortar shells when its military by 2009 had phased out the 82-millimeter mortars. What was the need to import mortar shells while phasing out the mortars using such ammunition?

 

 

According to the records of Harbor Master Office of Durres Port (main port of Albania) and the Center for the Surveillance of Sea Space situated at Plepa, 5 miles away from Durres Port (the center is run by the Albanian Navy), the vessel loaded with the containers full of mortar shells followed a south-southwest course in the Adriatic Sea. Strange enough Montenegro lies on the Adriatic shore north of Albania.

 

This riddle of a vessel with a north destination sailing south can be solved thanks to the Port Clearance document issued by the office of the Harbor Master of Libyan port of Ras Lanuf, proving that the vessel left Ras Lanuf port empty after unloading the cargo there. This Port Clearance of Ras Lanuf was handed over to the Albanian Port authorities after the vessel returned to Durres Port.

 

The last but not the least the Niksicka Banka paid for the purchase of the 150,000 mortar shells by funds coming from a Libyan company called LAFIC (Libyan Arab Foreign Investment Company). On Feb. 23 insurgents and defected soldiers stormed the SAM 5 air base near Tobruk. They filmed seized caches of weapons and ammunition.

Po Art, Gaddafi eshte "trim i mire me shoke shume" (shiko fotot). Kjo nuk u zbulua nga The New York Times ne mars te 2011.

Gjithashtu publikisht dihet se armet e Shqiperise kane mberritur ne duart e Hejzbollahut dhe Hamasit....

me siguri kjo dihet dhe nga investigatoret e shekullit (dhe te News24?):

 

First let’s hear from the Shekulli newspaper in Tirana, Albania, which published on Feb. 27 a set of new allegations about illegal arms movements to Libya. Shekulli’s article details the alleged shipment of a freighter’s worth of 82-millimeter mortar rounds last year from the vast Albanian government stockpiles to the port of Ras Lanuf, where fighting between Libyan rebels and Qaddafi loyalists has been under way for several days.

The article was researched and written by Gjergj Thanasi, an investigative reporter in Tirana who often covers the arms trade. It provides a rich view of what would appear to be Albanian complicity in dealing with known arms smugglers to move government surplus munitions to the Libyan military.

 

 

Basha takim me Gadafin në 2008 Ja fotoja miqësoreTIRANE- Lideri Libian Muhamed Gadaf mjaft i kritikuar sot nga opinioni ndërkombëtar për dhunën e paprecedentë mbi civilët protestues ka patur një miqësi të hershme me autoritetet shqiptare. Në datat 8-9 mars të 2008 ish ministri ynë i Jashtëm 

 

 

"Basha ne foto me Gadafin."

E pastaj?

 Boooo sa qenkan merizitur anti-ramistet nga nje foto inocente. smiley

Bir ,per njerez si ne ,dy gjera kane rendesi :"Siguro veten dhe sulmo te tjeret ".

Ta bejme Tiranen si Tripoli!!!

Ku jane ketu? Kane shku per dreke tek Vorri i Ashikut?

 emomirë. 

për disa është haram sulltan evlat.

për disa mund të jetë çok gyzel hanume. 

gusto janë këto. 

 

si i kena kto qurret, direkt si me suste dalin me mbrojt lulin.  

 Si e ka emrin ai magjistari zezak ke Harry Potter? smiley

Ai qe rri mrapa Madeye Moodie-t? 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).