Une per vete shoh oren edhe them dhe 10 min e do ngrihem. 

147 Komente

"Who stole the cookies from the cookie jar"?

http://hatebit.net/wp-content/uploads/2010/04/alice_in_wonderland_2.jpg

Po pasi ngrihesh ca thua klesi?

Sa qef ke te na suspensosh...

S'te pyeta per emrin, qysh ishte? smiley

respect!
p.s. harrova me t'pyt fh:
po pasi ta thote emrin, i ben gati mengjesin (veze te skuqme, 2 fije bacon dhe pa harru lengun e portokallit), apo thjesht i tregon se kush eshte dera e banjes?

Bed and breakfast, breakfast not included. smiley

Ps: vetem pres per kafen turke po s'qe rradha ime.

Hap sytë në mëngjes edhe them ... ?

"S'paska mbaruar akoma nata?... "

.....dhe them.ishalla nuk me kane bere abuziv.

t'ëmën, m'iku jeta për lesh

smiley

Zot i plotfuqishem, beje lul bashen kryetar bashkie dhe fatos nanon president, dhe kujdesu qe ilir meta te mos denohet me video te montuara. bej qe tuneli i krrabes te hapet lehtesisht dhe qe borxhi i shqiperise mos te rritet kete vit smiley

t'lumt goja per krraben jarebi

llafi yt ne vesh te perendise

Swed, po ti nuk uron dot te na bjere llotaria ne te shkreteve ne vend te lutesh per keta te lindurit me kemishe (nuk jam i sigurte ne linden me kemishe a e vodhen ne maternitet po nuk i ka filmuar dot njeri ne ate kohe smiley )

plako, po ishte shqiperia mire jemi te gjithe mire, s'na duhet llotaria smiley

Thenia e Veres 2011 smiley

Swed, po bluj ca sharje ne mendje per kete punen e llotarise po me mire s'po i shkruj smiley

skrapar:

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/259840_10150245997724659_364391799658_7195020_4793539_n.jpg

Edhe Sk e pranojme po veten ne s'ben shume vape smiley

 ...fik zilen e alarmit, dhe kthehem ne krahun tjeter.....

Po merimanga Ipsi ne tavan te jete zgjuar?

Hapi syte, dhe them , " nuk eshte se jemi me 10 Prill 1985 sot", mornica me pershkojne trupin per pak seconda, mandej, falenderoj zotin qe nuk jemi me 10 Prill 1985.

Zot te qofshim fale.

Klesi once again i ka vene popullit nje pasqire para fitires; asnje nuk u ngritkerka nga gjumi ne seks e siper/poshte. S'ka GDP dhe tregues makroekonime qe kompensojne kete, mgjths poplli do perpjeket te rekuperohet ne temen tjeter te klesit "Mbyll syte ne darke".

P.S. fh, merr shembull nga apple, ajo dhe merimanges ja di emrin. smiley

P.S. fh, merr shembull nga apple, ajo dhe merimanges ja di emrin.   smiley

nuk me ka mbetur me te them asgje,u lodhem duke thene, lus te Madhin Zot t'me leje keshtu si jam me te gjthe te dashurit e mi!

ti dhe kur hapke syte ,enderroke .smiley

po, se ato qe shoh me symbyllur si mbaj mend.smiley

mire eshte ,te mos e genjejme kaq shume veten .smiley

eeh, me sy mbullur a me sy hapur mbeten enderra.smiley

kur u zgjova ne mengjes

kujtova se binte shi-e

ato ishin lot't e mi-e,

shesh besh,

sherezadja vogel ti me je...

sot me bismila, po e fillojm me ter men 12-ten. rroft viti i 100 me pavarsi, Mirjam!

 

 

jam totalisht ne gjume,ndjej mengjes per mengjes dy duar qe me terheqin nga krahet e pastaj vec "me lini te jetoj" me del nga goja...gjumi mengjesit eshte i shenjte!smiley(

O në mëngjez -e e s

hapa syt e zeez 

o në sabaha-ah 

dola Namazgja 

Ti më merr mu u

O moj .......

 

Kur hap syte ne mengjes ,them inchala eshte heret qe te fle akoma me shume  smiley  smiley 

Une per vete zgjohem ne mengjes dhe them, ptu te dh***fsha, kush ben dreken, kush lan e pastron, kush shkund e gjemon etj si keto, dhe pastaj ja fus gjumit prape(edhe pese minuta).

Ama ,si perfundim i ben te gjitha keto apo jo ? smiley

Po mi, me inat e me te keq, i bej te gjitha.

Edhe une i bej me inat smiley

Mos guxoje te me flase njeri ne ato momente smiley

Edhe per dy ore sdua askend rreth e rrotull se me duket sikur me hedh posht punet qe kam bere smiley

Po ama.....nuk i bej punet cdo dite smiley

Po kjo puna e inatit s'i i behet, ka ndonje ilac smiley ?

smiley  Faleminderit  Shendet pac smiley
Po mamin Panda se kisha me vete smiley

O Zot na fal shnet, e mo na boj te vdesim pa pas besim tek ty.

hap syte ne mengjes edhe them smiley..........s'them asgje ...shof femijet mos jan zbuluar , edhe me syrin  hap tjetrin cele smiley  direkt ke xhevzja me be kafen

ti je karagjoz, i qafsh hallin ti atij dhe mua smiley kjo kureshtja jote me ben dhe mua kureshtare tani -kushedi ku e ka hallin ky robi

Ca kishe vene mer? Se ne bere kurioz.

Dio ti ringrazio per un'altro giorno di pensare ,gioire,ridere e amare

Ku e sheh këtë botë meraviglioso @mirëjam ? smiley

do jete nga ana tjeter e llogores ai 

.........direkt me vu kafen te me dali gjumi

 C'me duhet mua c'bej une ?!

Pasi kam lexuar nje nate me pare Zhvejkun smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).