Gazeta TemA

Sondazhi në “Ora News” : Koalicioni i majtë në avantazh, PD fiton si parti. Sondazhi i parë për këto zgjedhje është prezantuar nga IPR Marketing në bashkëpunim me Ora News.

Nëse do flisja me një person në botën tjetër zgjedh Sandër Prosin. Do i thoja: ” Ku je mo professor, O Zot sa gjurmë të madhe dhe të bukur e ke lanë në këtë tokë”

Instituti Shqiptar i Studimeve Ndërkombëtare prezantoi rezultatet kryesore të studimit: “Demokracia shqiptare në prag të zgjedhjeve të përgjithshme të 2013”, ku janë pyetur 1200 qytetarë në 12 qytete të ndryshme.

Prokurorët kanë nisur një hetim pasi Partia Demokratike e ka akuzuar liderin e opozitës socialiste, Edi Rama, se ka abuzuar me detyrën kur ishte kryebashkiak i Tiranës

Deputeti Dritan Prifti, i mbetur i pavarur, rrëfen të fshehtat e videos që shkaktoi demonstratën e 21 janarit si dhe vendimin për zgjedhjet e ardhshme parlamentare.

Në pamundësinë e ndërrimit të sistemit, të vendosjes së njerëzve të duhur, të vendosjes së rregullave të duhura e të drejta, të ligjit e të njerëzve që do të zgjidhen, të gjithë shqiptarët duhet ta bojkotojnë sistemin.

Meta: Do fitojmë bashkë me PS. Do votojmë tre ligjet

Për Edi Ramën ka ardhur koha që të përballet me të tashmen, duke ju përgjigjur disa pyetjeve që po çorodisin jo pak popullin opozitar.

E quajne flamur te Aleancës Kuqezi

Në përgjgjie të shkrimit të Edison Ypit “Vdisni si burra”

Me “Vendos Diçiturën” Peshku pa ujë ju sfidon të sillni një diçiturë qe i përshtatet sa më mirë fotografisë së rradhës. Vlerësohet humori, inteligjenca dhe interpretimi më i mirë

4700 zyrtarë të lartë në vendin tonë zotërojnë shumën prej 620 milionë $! Gjysma e kësaj shume (310 milion $) është e përqendruar vetem në rreth 350 zyrtarë - ka deklaruar Adriatik Llalla, kreu i ILDKP-së. 

Tema

“Duam 10% të pasurisë kombëtare ku kemi punuar nga viti 1945 deri më 1991”, shprehet Gjergj Ndreca, një prej ish të burgosurve politikë.

Faqet